بالابر ها ماشین هایی هستند که برای حمل کردن انسان و یا بار، انجام کار در ارتفاع و همچنین منتقل نمودن بار در خطوط تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بالابر ها تجهیزاتی هستند که در بسیاری از زمینه‌های صنعتی و تجاری به کار برده می‌شوند.

و از آن‌ها به منظور انتقال کالاها در انبارها و یا تخلیه‌ی بار از کامیون ها و دیگر موارد استفاده می‌شود.

مکانیزم‌های گوناگونی برای امر بالا بری مورد استفاده قرار می‌گیرد که وجه تمایز های زیادی با ماشین‌های مکانیکی همانند جرثقیل‌ها ، لیفتراک ها و سایر کشنده‌ها دارند.

انواع بالابر ها

بالابر ها به طور کلی به دو نوع تقسیم بندی می شوند: :

1- بالابرهای سیار

2- بالابرهای ثابت

ویژگی‌های بالابر هیدرولیکی آکاردئونی

بالابر هیدرولیکی آکاردئونی در دو نوع ثابت و سیار موجود می‌باشد. آنها توسط باطری و یا با الکتروموتوری که به برق تک فاز و یا سه فاز متصل است، فعال می‌شود. این بالابرهیدرولیکی می‌توانند چرخ‌های مختلفی داشته‌باشند که با توجه به کیفیت و ساختار چرخ ها بر روی سطوح مختلف چون سنگ و سرامیک، خاک، آسفالت و غیره می‌تواند حرکت نماید. این نوع از کاربردی‌ترین و مطمئن‌ترین سیستم‌های لیفت تولیدی می‌باشد که در سطح بین‌المللی برای مصارف صنعتی و حمل افراد مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد.

این بالابر هیدرولیکی مجهز به جک های جانبی می‌باشد که کار این جک‌ها ثابت کردن دستگاه و برقراری تعادل می‌باشد. قطعات به کار رفته شده در این سیستم از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار بوده به طوری که در شرایط خاص جوی مانند هوای شرجی قابل استفاده می‌باشند. قطعات به کار رفته شده در بالابر هیدرولیکی آکاردئونی در برابر اکسایش، فرسایش و پوسیدگی مقاوم بوده و با رنگ کوره‌ای صنعتی قطعات آن رنگ آمیزی شده تا دوام بالاتری در برابر عوامل محیطی و مواد خورنده داشته باشند.

قیمت فروش آن با توجه به ابعاد، جنس قطعات به کار رفته شده ، کیفیت و وزن، ظرفیت و کاربرد، می تواند متفاوت باشد.

سیستم فرمان اضطراری در کنار شیر هیدرولیک برقی وظیفه ی کنترل حرکات کل سیستم را بر عهده دارد. این مدل دارای سیستم های حفاظت الکتریکی بوده و الکتروموتور آن از نوع تک فاز و سه فاز می تواند باشد.

در این نوع بالابر هیدرولیکی میکروسوئیچی قرار دارد که به صورت اتوماتیک حرکت آن را متوقف می کند.

بالابر هیدرولیکی آکاردئونی دارای شیرهایی می باشد که با آن ها می تواند سرعت و فشار را به صورت دلخواه متناسب با بار قابل حمل تنظیم کرد.

بالابر هیدرولیکی آکاردئونی مجهز به دو نوع جک به نام های جک هیدرولیکی یک طرفه و جک های پیچی جانبی می باشد. جک های هیدرولیکی یک طرفه باعث حرکت رو به بالا شده و جک های جانبی باعث حفظ تعادل و ثابت کردن وضعیت شاسی بالابر می شود. جک های بالابر هیدرولیکی از مقاوم ترین فلزات تشکیل شده اند که با آبکاری کروم در برابر پدیده های مخربی چون اکسایش، خوردگی اسیدی، خوردگی بازی، فرسایش و ساییدگی مقاوم سازی شده اند.

نگهداری، تعمیر و نصب این مدل راحت بوده و اتصالات به کار رفته در آن ها از استحکام بالایی برخوردار می باشد.

ویژگی‌های بالابر هیدرولیکی ثابت

بالابر هیدرولیکی ثابت زنجیری و کابلی به گونه ای طراحی شده اند که زنجیر یا کابلی متصل به سبد بالابر بوده و وقتی موتور روشن می شود بالابر به حرکت در می آید. ایمنی این مدل نسبت به نوع آکاردئونی بسیار کم بوده و باید بازرسی های مداوم صورت بگیرد.

بالابرها همانطور که خادم خوبی برای ما هستند می‌توانند باعث آسیب و ایجاد خطر شوند. عدم بکار گیری صحیح، عدم عملکرد و معیوب بودن تجهیزات کنترلی می‌تواند باعث ایجاد خطر گردد.

بازوهای آن همانند یک تلسکوپ به وسیله ی جک هیدرولیکی از یکدیگر جدا می شوند و امکان کار در فضای باز و بدون مانع را فراهم می آورند.

ویژگی‌های بالابر هیدرولیکی تلسکوپی

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی، برج پیما هستند که در هر ارتفاعی قابلیت استفاده را دارا می باشد. آنها می توانند در زوایای مختلف به صورت عمودی و افقی و مایل قرار گرفته و عملکرد خود را داشته باشند.
این بالابر توسط خودرو و افراد قابل یدک می باشد که می توان از داخل کابین و یا از بیرون کابین کنترل کرد. با توجه به الکتروموتور و نوع سیم پیچی دستگاه می تواند در انواع سه فاز و تک فاز باشد.
بازوهای
آن همانند یک تلسکوپ به وسیله ی جک هیدرولیکی از یکدیگر جدا می شوند و امکان کار در فضای باز و بدون مانع را فراهم می آورند.

بازرسی دوره‌ای و سالیانه از این تجهیزات کمک شایانی در شناسایی خطرات نموده و باعث جلوگیری از بروز حوادث می‌گردد. شرکت پارس هیرانیک ایرانیان با سابقه ای درخشان در بازرسی آسانسور و بالابر ها با تیمی مجرب آماده خدمت به مشتریان عزیز است.

WeCreativez WhatsApp Support
چطور میتونم کمکتون کنم؟